logi CRIS

Zintegrowana strategia zrównoważonego zarządzania wodami w zlewni

logo IETU logo_IOS logo NIVA
Zapraszamy na konferencję końcową projektu CRIS
2016-02-05

 


CRIS –
Zintegrowany System Informacji o Zlewni
konferencja końcowa projektu „Zintegrowana strategia zrównoważonego zarządzania wodami w zlewni”

17 marca 2016, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

Katowice, ul. Kossutha 6, Sala Kolumnowa

godz. 11.30 (rejestracja od 11.00)

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja na konferencję została zakończona.

Na konferencji przedstawiony zostanie Zintegrowany System Informacji o Zlewni CRIS, który przygotowano dla zlewni rzeki Małej Wisły powyżej zbiornika zaporowego w Goczałkowicach oraz dla zlewni odcinka Wisły poniżej zbiornika do punktu wodowskazowego w Jawiszowicach. System CRIS udostępnia w czasie rzeczywistym informacje oraz krótkoterminowe prognozy, a także dane archiwalne m.in. o: sytuacji meteorologicznej (wielkości opadów), depozycji azotu z atmosfery, jakości i bilansie wód w zlewni, poziomie zwierciadła wód podziemnych, hydrodynamice i jakości wód zbiornika zaporowego, a także o natężeniu przepływu i poziomie wód w rzekach. Istotnymi elementami systemu są modele matematyczne wykorzystywane do symulacji stanu ilościowego i jakościowego wód powierzchniowych i podziemnych zlewni.

Zintegrowany System Informacji o Zlewni CRIS to narzędzie informatyczne opracowane, w taki sposób, aby zapewnić wsparcie wdrażania Ramowej Dyrektywy Wodnej. Specjalistom i decydentom zajmującym się gospodarką wodną, planowaniem przestrzennym, ochroną środowiska, rolnictwem i lokalną gospodarką System Informacji CRIS może dostarczać danych przydatnych do oceny jakości i zasobności wód w zlewni.

Program konferencji

Konferencja adresowana jest zarówno do jednostek zainteresowanych wykorzystaniem informacji o zlewni rzeki Małej Wisły oferowanych przez System – CRIS, jak i przygotowaniem podobnego systemu na obszarach innych zlewni, a także do osób, które ciekawią aspekty zastosowania oraz integracji modeli matematycznych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w trakcie konferencji do dyskusji nad przydatnością Systemu CRIS do zarządzania wodami w zlewni.

List zapraszający

Jak dojechać do IETU
logo ng logo pnrp logo ncbir

Projekt wspierają:
logo in2in mg foto
Wspieramy równe szanse w nauce "UNESCO Gender and Science"
logo Unesco

Stronę odwiedzono 198 razy