logi CRIS

Zintegrowana strategia zrównoważonego zarządzania wodami w zlewni

logo IETU logo_IOS logo NIVA
System CRIS – narzędzia do wieloaspektowego zarządzania zlewnią na Kongresie GIS
2017-10-26

Narzędzi wspierające decydentów zajmujących się nie tylko gospodarką wodną, ale również planowaniem przestrzennym, rolnictwem czy ochroną środowiska na terenie zlewni IETU zaprezentował na Kongresie GIS.

W Kongresie wzięli udział eksperci i autorytety świata GIS, którzy przedstawili najnowsze rozwiązania i narzędzia z zakresu GIS oraz przykłady ich praktycznych zastosowań w Polsce i na świecie.

Gośćmi Kongresu były autorytety świata GIS m.in. Dean Angelides, Dyrektor Korporacyjny odpowiedzialny za rozwój Esri Inc. na rynkach międzynarodowych i członek Rady Doradczej Ośrodka Innowacji Geoprzestrzennych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz dr Witold Frączek, który od 20 lat pracuje w dziale badawczo rozwojowym firmy Esri Inc. w Redlands.

Piotr Cofałka i Jacek Długosz przedstawili możliwości Systemu CRIS podczas sesji „Ochrona Środowiska” poświęconej zbieraniu, analizie, przetwarzaniu i wizualizacji danych o środowisku, a także udostępnianiu danych i wyników ich analiz wszystkim zainteresowanym. System CRIS może dostarczać danych przydatnych do oceny jakości i zasobności wód w zlewni. System został wdrożony na obszarze obejmującym zlewnię Małej Wisły od jej źródeł po punkt wodowskazowy w Jawiszowicach

logo ng logo pnrp logo ncbir

Projekt wspierają:
logo in2in mg foto
Wspieramy równe szanse w nauce "UNESCO Gender and Science"
logo Unesco

Stronę odwiedzono 625 razy